banner24
banner25
Künye

Haberpoint.com
İMTİYAZ SAHİBİ / Grantee
First Medya Yayıncılık

Tel: 0.232. 220 50 30 • GSM: 0.532. 564 33 56
Atıfbey Mah. Etiler Cad. No:25/B GAZİEMİR - İZMİR / TÜRKİYE


Haber Editörleri / News Director

Levent Dikim (GSM: +90 545 2831980)
[email protected]


Haber Editörleri / News Editors

 (GSM: +90.........)
@haberpoint.com


Gece Editörü / Night Shift Editor (22:00 - 07:00 Saatleri Arası)

 (GSM: +90. ........)
@haberpoint.com


Yazarlar / Author (Tüm Yazarlarımız)

Mehmet Halit İLHANCAN Mehmet Halit İLHANCAN
Mehmet Halit İLHANCAN

Mehmet Halit İLHANCAN (Tüm Yazıları)
[email protected]

İlkay GÖÇMEN İlkay GÖÇMEN
İlkay GÖÇMEN

İlkay GÖÇMEN (Tüm Yazıları)
[email protected]

Uğur YÜZGÜLEÇ Uğur YÜZGÜLEÇ

Uğur YÜZGÜLEÇ (Tüm Yazıları)
[email protected]


Yazılım / Software
TE BİLİŞİM / HS-Rise 
Haber Scripti ile Web Sitemiz Yönetilmektedir.
Tebilisim.com

Servis Sağlayıcı / Service Provide
Tebilisim.com

Yazılım Sorumlusu / Software Manager
Mehmet Akif SARI
[email protected]

Basın Bülteni ve Haber Gönderebileceğiniz Mail Adresleri
[email protected]  /   [email protected]

Basın Bülteni / Press Release
Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz Haberleri ve Basın Bültenlerini aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize iletebilirsiniz.
[email protected]

İletişim / e-mail / Contact
Haber Merkezi: +90 232 220 50 30 | Mobil: +90 533 543 27 54
[email protected]

Kurumsal Mail Adreslerimiz

[email protected]  /  [email protected] /  [email protected]

Adres / Adress
Atıfbey Mah. Etiler Cad. No:25/B GAZİEMİR - İZMİR / TÜRKİYE
Tel: 0.232. 220 50 30 • GSM: 0.532. 564 33 56

Haberpoint.com 'Basın Meslek İlkeleri'ne uymaya söz vermiştir.
Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. haberpoint.com harici linklerin sorumluluğunu almaz.

Haberpoint.com’da yayınlanan haber ve görseller kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Haberpoint.com’da yayınlanan köşe yazılarının ve yorumların sorumluluğu yazarına aittir.
Web sitemiz dışındaki farklı sitelere yönlendirilen linklerin içeriklerinden, Haberpoint.com sorumlu tutulamaz.


GİZLİLİK POLİTİKASI

1. haberpoint.com, gizliliğinizi korumak ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla; kişisel bilgi ve veri güvenliğiniz için çeşitli gizlilik ilkeleri benimsemiştir. Bu gizlilik ilkeleri dahilinde haberpoint.com internet sitesi ve tüm alt internet sitelerinde veri toplanması ve/veya kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiş ve beyan edilmektedir.

2. haberpoint.com internet sitesini ziyaret etmekle ve/veya kullanmakla ve/veya üye olmakla belirtilen bu ilkelerin tümü Kullanıcı tarafından kabul edilmiş sayılır. haberpoint.com sayfasında belirtilen iletişim adreslerinden birisi ile kendisine yapılacak geri bildirimler doğrultusunda, “Gizlilik Bildirimi” bölümünde düzeltme ve güncelleme gibi işlemleri, önceden bildirmeksizin her zaman yapabilir. haberpoint.com “Gizlilik Bildirimi” bölümünü belli aralıklarla güncelleyebilir ve kullanıcı belli aralıklarla bu bölümü ziyaret ederek yeni gelişmelerden haberdar olabilir.

3. haberpoint.com, ziyaretçileri ya da kullanıcıları tarafından www.haberpoint.com adlı web sitesi üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen her türden kişisel bilgileri ve verileri üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. haberpoint.com, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. haberpoint.com, iletişim faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişim / pazarlama yapacağını, kullanıcının isteği dışında iletişim yapmamayı, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.  haberpoint.com, kendisine iletilen kişisel verileri ve bilgileri, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan yukarıdaki amaçlar dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacak, satışını yapmayacak ve hiç bir şart altında kullanılmasına izin vermeyecektir.

4. Sitedeki sistemle ilgili sorunların tanımlanabilmesi ve haberpoint.com sitesinde çıkabilecek muhtemel sorunların acil olarak giderilmesi için, haberpoint.com gerektiğinde kullanıcıların IP adresini kaydedebilir ve bu kayıtları anılan bu amaçlarla kullanabilir. Bu IP adresleri, haberpoint.com tarafından kullanıcılarını ve ziyaretçilerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek amacıyla kullanılabilir. haberpoint.com sitesinin 5651 sayılı yasada belirtilen trafik verisi saklama yükümlülükleri ayrıca saklıdır.

5. haberpoint.com’a kayıt olarak üye sıfatının kazanılması için veya üye olmaksızın çeşitli servis ve içeriklerden faydalanabilmesi için, ziyaretçilerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgilerini (örnek olarak: isim ve soy isim, telefon numarası, posta adresi, e-posta adresi vb.) formlar aracılığıyla haberpoint.com’a vermeleri gerekmektedir. haberpoint.com’un, kayıt sırasında talep edebileceği bu bilgiler sistemde kayıtlı olarak tutulabilir. İletilen bu kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcılarla iletişime geçmek amacıyla da kullanılabilir. haberpoint.com tarafından talep edilebilecek bilgiler veya kullanıcı tarafından aktarılan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerde ortaya koyulan ilgili bilgiler haberpoint.com ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar tarafından kullanıcının kimliği hiç bir şekilde açığa çıkarılmaksızın sadece çeşitli istatistiki değerlendirmeler, izinli iletişim ve pazarlama, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir.

6. haberpoint.com, Site içerisinde başkaca sitelere link(bağlantı) sağlayabilir. Anlaşmalı olduğu 3. Partilerin reklamlarını ve/veya çeşitli hizmetlere ilişkin başvuru formlarını yayınlayabilir, Kullanıcıları bu formlar ve reklamlar aracılığıyla reklam veren veya anlaşmalı 3. partilerin sitesine yönlendirebilir. haberpoint.com, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

7. Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad ve soy ad, adres, telefon numarası, elektronik posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi olarak anlaşılır. haberpoint.com, işbu gizlilik bildiriminde aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini haberpoint.com’un işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. haberpoint.com, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;

   7.1. Kanun, KHK, Yönetmelik vb. yetkili hukuki makamlar tarafından çıkarılan ve yürürlükte bulunan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara  uyulmasının gerektiği haller,

   7.2. haberpoint.com’un kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde,

   7.3.  Yetkili idari ve/veya adli makamlar tarafından usuli yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde,

   7.4.  Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerde.

8. haberpoint.com, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.

9. haberpoint.com, kullanıcılar ve kullanıcıların haberpoint.com sitesi kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyası olan çerezler (Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği minik metin dosyalarından ibarettir. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında kullanıcının bilgisayarındaki ilgili durum ve basit tercih ayarlarını saklayarak internet kullanımını bu anlamda kolaylaştırır. Bu bahsedilen teknik iletişim dosyası, internet sitesini zamansal oranlamalı olarak kaç kişinin kullandığını, bir kişinin ilgili internet sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiki bilgiler elde etmeye ve kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik çeşitlilikle reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış ve kullanılmaktadır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu kurulum aşamasında bu teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde hazırlanmışlardır, ancak kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının bilgisayarlarına yerleştirilmemesi veya bu türden bir dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcılarının ayarlarını her zaman değiştirebilirler.

10. haberpoint.com tarafından Site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de, haberpoint.com ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

11. haberpoint.com, işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü anlarda haberpoint.com sitesinde sayfasında yayınlamak şartıyla değiştirebilir. haberpoint.com’ın değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri, ilgili sayfada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilirler.

© Copyrigth 2017 Haberpoint.com Tüm Hakları Saklıdır.


PRIVACY POLICY

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the haberpoint.com. However, sometimes the haberpoint.com uses third parties to process your information. haberpoint.com requires these third parties to comply strictly with its instructions and the haberpoint.com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the  haberpoint.com we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the haberpoint.com and its services. When you use  haberpoint.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the haberpoint.com cookies section of our full Privacy Policy.


SİTE KULLANIM ŞARTLARI

haberpoint.com sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıda bulunan site kullanım şartlarını okuyun. 

haberpoint.com’u kullanmak ve hizmet almak isteyen kişilerin (ziyaretçi ve tüm üyeler) site kullanım şartlarını okumaları ve onay vermeleri gerekmektedir. Site kullanım şartlarını okumadan ve onaylamadan haberpoint.com’u kullanan ve hizmet alan kişiler site kullanım şartlarını kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.

 • haberpoint.com hizmetine bağlı tüm servislerin, alan adlarının, yazılım kodlarının, ara yüzlerinin, içeriklerinin, ürün incelemelerinin, videolarının, algoritmalarının, çizimlerinin, modellerinin, tasarımlarının ve diğer tüm fikri sınai hakların sahibi, (üçüncü partilerden sağlanan içerik ve uygulamalar hariç olmak üzere) Sunulan servislerin yazılım, tasarım ve telif hakları tamamen haberpoint.com’a aittir. Servislerin ve hizmetlerin, bununla bağlantılı sayfaların kopyalanmasına, çoğaltılmasına ve yayılmasına, ayrıca tersine mühendislik işlemlerine tabi tutulmasına izin verilmemektedir.

 • haberpoint.com tarafından üretilen (video, yazı, resim, haber, ses dosyası) içeriklerin, kaynak belirtilmek ve aktif link verilmesi koşulu ile alıntılanmasına, akan (streaming) videoların gömülü kodlarının başka sitelerde kullanılmasına haberpoint.com tarafından izin verilmektedir.

 • haberpoint.com, (i) internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile içerikler üretmek ve bunları internet üzerinden yayınlamak, (ii) üyelerinin yayınladığı internet, teknoloji ve dijital iş kültürü ile ilgili her tür içeriğe ortam sağlamak, (iii) tüm içeriklerini tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olarak kamuya sunmak amacı taşımaktadır.

 • haberpoint.com, ziyaretçilerin ve üyelerin bilgilenmesi amacıyla sunulan içeriklerin kesin doğru olduğunu garanti ve taahhüt etmemekte ve bu içeriklerin sadece tavsiye ve bilgilendirme amaçlı olduğunu beyan etmektedir. haberpoint.com, kendi ürettiği ve yayınladığı içeriklerden bizzat sorumlu olduğu gibi, ayrıca üye ve ziyaretçilerin ürettikleri ve yayınladıkları içeriklerden 5651 sayılı kanunun 5. Maddesi gereği hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

 • haberpoint.com, sunmuş olduğu hizmetlerin ve servislerin daha efektif kullanılabilmesi amacıyla bir çok 3. Parti kurum ve kuruluşlarla çeşitli şekillerde işbirliği yapabilir. Bu işbirliği; reklam, sponsorluk, izinli pazarlama, veri paylaşımı ve yasal diğer ticari yöntemlerle olabilir. haberpoint.com, e.posta ile pazarlama faaliyetlerinde, kanunların öngördüğü şekilde izinli iletişimde bulunacağını, kullanıcının / üyenin isteği dışında iletişim ve pazarlama faaliyeti yapmayacağını, kullanıcının sistemden ücretsiz ve kolayca çıkabilmesini sağlayacak araçlar sunmayı beyan ve taahhüt eder.

 • haberpoint.com, kullanıcı tarafından oluşturulan her türlü veri ve içeriğin hiç bir şekilde kontrolünü yapmamaktadır. Ancak kullanıcı(lar) tarafından, 3. şahıs ve kurumların kişilik hakları ile Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası anlaşmalar ile koruma altına alınan diğer hakların ihlal edilmesi halinde; ayrıca telif haklarını ihlal eden, müstehcenlik içeren, hakaret, küfür, küçük düşürücü ifadeler barındıran içeriklerin gönderilmesi; ayrıca haberpoint.com hizmetlerinin ve servislerinin amacını aşan bir şekilde kullanılması halinde, haberpoint.com hizmetleri derhal durdurma, ilgili içerikleri yayından çıkarma ve üyelik iptal etme hakkına sahiptir.

 • haberpoint.com, sunduğu servislerin kesintisiz ve hatasız çalışması için elinde geleni yapacaktır. Ancak internet erişim hizmeti veren servis sağlayıcıların sistemlerinde meydana gelebilecek teknik arızalar, anlaşmalı olduğu 3. Partilerin sistemlerinde meydana gelecek aksaklıklar, sistem bakımları ve mücbir nedenler gibi vakalarda haberpoint.com servisleri de bağlantılı olarak etkilenebilir. Bu gibi durumlarda haberpoint.com servislerin etkin olarak işlemesi için gerekli tedbirleri alacaktır, fakat doğrudan müdahale yetkisi olmayan bağlantılı servis arızaları ve hataları için sorumluluk kabul etmemektedir.

 • haberpoint.com, işbu şartların yürürlükte olduğu tarih itibariyle, tüm içeriklerini ve servislerini ücretsiz olarak sunmaktadır. İleride herhangi bir zamanda, sunmuş olduğu servislerden ve içeriklerden bedelli ve/veya bedelsiz olarak yararlandırma hakkına sahiptir. Bedelli hizmetler ve abonelik türleri, haberpoint.com sitesinde “hizmetler” bölümünde ayrıca belirtilmiş olabilir. Kullanıcıların ilan edilen abonelik sistemlerinden birini seçmesi halinde sunulan hizmet ve özelliklerini okuması gerekmektedir. Ücretli veya ücretsiz herhangi bir şekilde yararlanmada üye / kullanıcı, haberpoint.com’un taahhüt ettiği hizmetten fazlasını talep edemez.

 • haberpoint.com, dilediği takdirde sunmuş olduğu hizmetler üzerinde  en iyi hizmeti verme amacı ile her zaman tek taraflı olarak değişiklik yapabilir.

 • haberpoint.com sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğundan ve gizliliğinden, ayrıca şifre ve kullanıcı adının korunmasından, başka kimselerle paylaşılmamasından kullanıcının kendisi sorumludur. Bu bilgilerin yetkisiz kişiler tarafından ele geçirilmesi ve haberpoint.com servislerinin kullanılması halinde haberpoint.com sorumluluk kabul etmemektedir.

 • haberpoint.com, değişen yasalar ve koşullara göre kullanıcı sözleşmesini her zaman tek taraflı olarak değiştirebilir, yürürlükten kaldırabilir veya yeni bir sürümünü yayınlayabilir.

 • haberpoint.com ve kullanıcı arasında ortaya çıkabilecek her türlü hukuki ihtilaf öncelikle iyi niyet çerçevesinde çözümlenmeye çalışacaktır. Kullanım şartları kabul edilmediği takdirde, kullanıcının siteyi ve servisleri kullanmaması yeterlidir.


HUKUKA AYKIRILIK BİLDİRİMİ

haberpoint.com, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir. haberpoint.com, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

haberpoint.com’ın kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. haberpoint.com, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir.

haberpoint.com içerisindeki bazı içeriklerin kişilik haklarını, fikri ve sınai hakları ihlal ettiği iddiasında olan gerçek ve tüzel kişiler, komşu veya bağlantılı hak sahipleri ya da  meslek birlikleri,

– İhlale konu içeriklerin URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

– Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

– Vekaletle işlem yapma yetkisi kullanılıyorsa vekaletnameyi,

– Fikri ve sınai haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

– Açık ad / ünvan ve açık iletişim adreslerini

Sunmak kaydıyla haberpoint.com’un [email protected] adresine bildirim yapabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler hukuk servisi tarafından incelenecek, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler haberpoint.com sisteminden en kısa sürede çıkarılacak ve muhataba bilgi verilecektir.


HAKKIMIZDA

Haberpoint.com, habere yeni ve farklı bir soluk getirmek amacıyla yayın hayatına girmiş bir haber sitesidir. Alanlarında uzman gazeteci kadrosuyla yayında olan haberpoint.com, haberlere yeni bir bakış açısı getirerek, tamamen özgün ve bağımsız haber sunmak için kurulmuş bir haber sitesidir. haberpoint.com, Türkiye ve Dünya'nın gündeminde yer alan haberleri, özgün bir tarzda ele alarak, yaşanan gelişmeleri hızlı ve güvenilir bir şekilde, tarafsız, bağımsız bir dil ile okuyucularına aktarmayı görev edinmiştir. haberpoint.com, haberleri ve gelişmeleri herkesin anlayacağı bir dil ile özgün bir şekilde, zengin içerik ve görsel öğelerle destekleyerek okuyucularına sunar.

Tarafsız ve bağımsız bir haber portalı olan haberpoint.com, içeriklerini tamamen kendi editör, muhabir ve yazar kadrosuyla üretmektedir. haberpoint.com, tamamen kendi profesyonel kadrosuyla ürettiği haber, makale, foto galeri, güncel içeriklerini ve videolarını ziyaretçilerine ücretsiz olarak sunmaktadır.

haberpoint.com ekibi ile iletişime geçmek için [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz. Daha detaylı ulaşım bilgileri için iletişim ve künye sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.