Dilek Ete

Uluslararası Tenis Turnuvası'nda Ön Eleme Tamamlandı

İzmir'de ilk kez düzenlenen ve Uluslararası Tenis Federasyonu'nun da (ITF) programında yer alan Uluslararası TEB Kültürpark Kadın Tenis Turnuvası'nda ön eleme karşılaşmaları sona erdi.

Uluslararası Tenis Turnuvası'nda Ön Eleme Tamamlandı

İzmir'de ilk kez düzenlenen ve Uluslararası Tenis Federasyonu'nun da (ITF) programında yer alan Uluslararası TEB Kültürpark Kadın Tenis Turnuvası'nda ön eleme karşılaşmaları sona erdi.

20 Haziran 2017 Salı 01:46
Uluslararası Tenis Turnuvası'nda Ön Eleme Tamamlandı

İzmir'de ilk kez düzenlenen ve Uluslararası Tenis Federasyonu'nun da (ITF) programında yer alan Uluslararası TEB Kültürpark Kadın Tenis Turnuvası'nda ön eleme karşılaşmaları sona erdi.

İzmir'de ilk kez Kültürpark Tenis Kulübü'nün (KTK) ev sahipliğiyle düzenlenen TEB Kültürpark Cup, birbirinden çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu.

FİNALLERE KALABİLMEK İÇİN MÜCADELE ETTİLER

TEB Kültürpark Cup'ta final müsabakalarının yapılması öncesinde iki aşamalı ön eleme turları gerçekleştirildi. İki gün içinde toplamda 28 tenisçi finallere katılabilmek amacıyla mücadele etti.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ilk eleme karşılaşmaları sonucu, ikinci eleme vizesi alan 12 tenisçi, ikinci eleme müsabakalarına doğrudan katılan dört sporcunun da eklenmesi ile nefes kesen 8 maç daha gerçekleştirdi.

HAVA MUHALEFETİ NEDENİYLE ZAMAN ZAMAN DURDU

İzmir'de yaşanan hava muhalefeti nedeniyle maçlar zaman zaman duraksadı. Zorlu geçen ikinci eleme maçları sonucunda rakiplerini geride bırakmayı başaran 8 kadın tenisçi, adlarını finallere yazdırdı.

İzmirliler, tenis karşılaşmalarına büyük ilgi gösterirken, tenis sevdalısı çocuklar da tenis heyecanına ortak oldu.

Kültürpark Cup kapsamında ön eleme turları kapsamında oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Ön eleme:

Vlada Medvedcova-Esen Kokce 4-6 / 7-5 / 6-2

Yağmur Akdemir-Muazzez Demirci 6-7 (3) / 6-7 (2)

Zeynep Ay-Deniz Paykoc 6-7 (5) / 5-7

Diana Maria Mihail-Claudia Coppala W/O

Zeynep Cakırer-İpek Öz 0-6 / 0-6

Valeriya Yushchenko-Veronika Stotyka 6-1 / 6-0

Tea Faber-Vasilisa Aponasenko 6-1 / 6-7 (4) / 2-6

Eva Alexandrova-Christina Shakovets 1-6 / 1-6

Cemre Anıl-Barbara Quagliardi 6-1 / 1-6 / 6-4

Soha Shalkoohi-Doğa Selen Takunyacı 0-6 / 0-6

Denise Antonela Stoica-Katya Malikova 7-5 / 6-3

Paulina Bakaite-Kotomi Takahata W/O

Doğa Selen Takunyacı-İpek Öz 1-6 / 1-6

Aymet Uzcategui-Muazzez Demirci 6-2 / 6-0

Deniz Paykoç-Paulina Bakaite 1-6 / 0-6

Lisa Marie Maetschke-Vlada Medvedcova 6-1 / 6-1

Denise Stoica-Vasilisa Aponasenko 4-6 / 2-6

Diana Maria Mihail-Christina Shakovets 0-6 / 0-6

Marianna Zakarlyuk-Cemre Anıl 2-6 / 4-6

Cristina Adamescu-Valeriya Yushchenko 5-7 / 7-6 (3) / 1-6

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.